Biyomedikal Cihaz Teknolojileri

Bölüm Adı ELEKTRONİK VE OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ
Program Adı BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİLERİ
Program Tanıtımı Program;4 dönemden oluşan, 2 yıllık örgün eğitim süresi içerir. Mezuniyet aşamasında toplam 120 AKTS’lık dersten başarılı olan öğrenciler mezuniyet hakkı kazanırlar. Eğitim öğretim “Akdeniz Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği” gereğince sürdürülmektedir. Başarı Değerlendirmeler “Akdeniz Üniversitesi Sınav ve Başarı Değerlendirme Yönergesi” çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.
Eğitim Süresi ve Başlıca Dersler Eğitim süresi 2 yıl 4 dönemdir Başlıca dersler :
Işınlı Tedavi Cihazları
Fizyolojik Sinyal İzleyiciler
Tıbbi Enstrümantasyon
Mikrodenetleyiciler
Bilgisayar Des
Tıbbi Tahlil Cihazları
Tıbbi Görüntüleme Cihazları
Ameliyathane Cihazları
Yaşam Destek Cihazları
Sistem Analizi ve Tasarımı
Kalibrasyon
Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Çalışma Alanları Mezun öğrencilerimiz Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Teknikeri ünvanına sahip olmaktadır. Biyomedikal cihazlar konusunda çalışma yapan firmaların teknik bölümlerinde çalışma imkanı bulmaktadır. Mezun öğrencilerimiz Devlet ve özel hastanelerin tıbbi tahlil, ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinde çalışabilme donanımına sahiptir.
Programın İlgi Alanları ve Amaçları Mezunlarımızı mesleki teorik bilgiye sahip ve uygulama kabiliyeti kazanmış, bilgi ve iletişim teknolojilerini beceri ile kullanabilen, gelişen teknolojileri takip eden ve uygulayan, mesleki olarak yaşam boyu gelişmenin önemini kavramış, mesleki etiklerin gereğince hareket eden teknikerler olarak yetiştirerek, biyomedikal cihaz teknolojisi alanında eğitim almış teknik ara eleman ihtiyacını karşılamak amacımızdır.
Programda Verilen Eğitimin İçeriği Temel olarak verilen fen, matematik ve bilgisayar derslerini takiben yukarıda belirtilen bölüm dersleri teorik ve uygulamalı olarak öğrencilerimize verilmektedir..Bazı derslerin uygulamaları üniversitemizin ilgili bölümlerinde yapılabilmektedir. Ayrıca biyomedikal laboratuvarımız mevcuttur.
Kuruluş Yılı  –
Eklenme tarihi :18.11.2022 12:02:20
Son güncelleme : 21.11.2022 16:26:59