Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu


Zorunlu YÖK Derslerinin (5-i) Uzaktan Öğretimle Verilmesi Hakkında

Bu dönem Türk Dili I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, Yabancı Dil I) ve ortak zorunlu Enformatik dersleri (Bilgi Teknolojileri Kullanımı, Bilgi ve İletişim Teknolojisi ve Bilgi Teknolojileri) dersleri (YBD 103 Almanca I, YBD 104 Almanca II, ENF 107 Bilgi Teknolojileri, ENF 101 Bilgi Teknolojileri Kullanımı, ENF 102 Bilgi ve İletişim Teknolojisi, ENF 151 Bilgi Teknolojileri Kullanımı, TDB 105 Türk Dili I, TDB 106 Türk Dili II, ATA 101 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, ATA 102 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II, YBD 101 İngilizce I, YBD 102 İngilizce II, TDB 101 Türk Dili I, TDB 102 Türk Dili II) http://oys.akdeniz.edu.tr adresindeki portaldan yürütülecektir.

OYS (https://oys.akdeniz.edu.tr ) sistemine girişlerde OBS kullanıcı adı ve şifre geçerlidir. Diğer dersler ise MS Teams programında açılacak sınıflarda yapılacaktır.

MS Teams platformuna girişte ise (ÖğrenciNo)@ogr.akdeniz.edu.tr uzantılı kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanmanız gerekmektedir. (ÖğrenciNo)@ogr.akdeniz.edu.tr uzantılı e-posta hesabınızı ve şifrenizi

http://ekampus.akdeniz.edu.tr/hesap/sifre.aspx

adresinden oluşturabilirsiniz. İlgili e-posta hesabına sahip öğrencilerimizin şifre değişikliği işlemi de aynı adres üzerinden gerçekleşecektir.

0