Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu


Staj
EREKLİ FORMLAR

  1. STAJ UYGULAMALARINDA İZLENECEK YOL
  2. STAJ ESASLARI
  3. İSTEĞE BAĞLI BİRİM DIŞI STAJ BAŞVURU FORMU
  4. PUANTAJ ÇİZELGESİ
  5. STAJ DOSYASI
  6. NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
  7. ADRES BİLGİ FORMU
  8. DİLEKÇE

2018–2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI STAJ TAKVİMİ ve STAJ İŞLEMLERİNİN UYGULAMA ŞEKLİ

17 MAYIS 2019’ye kadar 1. Danışman Öğretim Elemanları ve/veya Koordinatörler tarafından öğrencilere staj konusu ve staj dosyasının doldurulması ile ilgili açıklamaların yapılması,

2. İŞYERİ BAŞVURU FORMLARININ ve STAJ DOSYASININ öğrenciler tarafından web sitemizden temin edilmesi, (TEKNİK MYO web sitesinde bu dokümanları bulabilirsiniz)

3. İşyerlerince onaylanan formların öğrenciler tarafından koordinatörlere teslim edilip, staj dosyasının (ilgili sayfalarına fotoğraf yapıştırılmış olarak) koordinatörler tarafından onaylanması.

17 MAYIS 2019 STAJ BAŞVURU FORMLARININ; ÖĞRENCİ TARAFINDAN DOLDURULUP FİRMALAR TARAFINDAN İMZALANMIŞ VE KAŞELENMİŞ OLARAK MALİ İŞLER BÜROSUNA GETİRİLMESİNİN SON GÜNÜ 17 MAYIS 2019 CUMA’dır. ÖĞRENCİ; STAJ UYGULAMASININ YAPILACAĞI İŞYERİ YETKİLİSİ TARAFINDAN ONAYLANMIŞ BAŞVURU FORMLARINI MALİ İŞLER BÜROSUNA TESLİM ETMİŞ OLMALIDIR. BU TARİHTEN SONRAKİ BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYECEKTİR.
25 HAZİRAN 2019’den sonra E-Bildirge Girişleri Yapılan STAJ BAŞVURU FORMLARININ BİR NÜSHASININ ÖĞRENCİLER TARAFINDAN ÖĞRENCİ İŞLERİ BÜROSU’NDAN TESLİM ALINMAYA BAŞLANACAĞI TARİH. Öğrenciler dilerlerse bu tarihten sonra da gelip nüshalardan birini alabilirler. ANCAK FORMUN BİR NÜSHASI SADECE ELDEN TESLİM EDİLECEKTİR. POSTA VEYA KARGO İLE ÖĞRENCİYE VEYA FİRMAYA GÖNDERİLMEYECEKTİR.
17 HAZİRAN 2019 STAJLAR SADECE BU TARİHTE BAŞLAYABİLİR. FİNAL SINAVLARINA GİRMİŞ, HİÇBİR DERSTEN DEVAMSIZLIK NEDENİ İLE KALMAMIŞ OLAN ÖĞRENCİLERİN STAJA BAŞLAYABİLECEĞİ İLK GÜNDÜR.

YAZ OKULUNDAN DERS ALAN ÖĞRENCİLER STAJ YAPAMAZLAR.

18 TEMMUZ’A KADAR HAZİRAN-TEMMUZ PUANTAJ ÇİZELGELERİ MALİ İŞLER BÜROSUNA TESLİM EDİLMELİDİR.
21 AĞUSTOS’A KADAR TEMMUZ-AĞUSTOS PUANTAJ ÇİZELGELERİ MALİ İŞLER BÜROSUNA TESLİM EDİLMELİDİR.
2018–2019

GÜZ DÖNEMİ EKLE-SİL HAFTASI

Stajlarını bitirmiş olan tüm öğrenciler bu haftanın ilk günü ile son günü arasında staj dosyalarını program koordinatörlerine teslim eder ve mülakat sınavına girerler. Dosyaların daha önce getirilmesine gerek yoktur. Öğrencilerin dosya teslimi ve mülakatlarının yapılmasının SON TARİHİ EKLE-SİL HAFTASI’NIN SON GÜNÜDÜR. BU TARİHLERDEN SONRA DOSYALAR KOORDİNATÖRLERCE TESLİM ALINMAYACAK, STAJ GEÇERSİZ SAYILACAKTIR..!
21 EYLÜL 2019 Staj sonuçlarını içeren listeler ve dosyaların PROGRAM KOORDİNATÖRLÜĞÜ TARAFINDAN öğrenci işleri bürosuna tesliminin SON GÜNÜ.

ÖNEMLİ NOTLAR

1. YAZ OKULU İLE BİRLİKTE STAJ YAPILAMAZ.

2. 2018–2019 Akademik yılı güz ve/veya bahar yarıyıllarında herhangi bir dersten devamsızlıktan kalan öğrenciler staj yapamazlar.

3. Staj süresi 30 işgünüdür. Dileyen öğrenciler daha uzun süre de staj yapabilirler ancak 30 günden fazla sürecek stajlarda sosyal güvenlik (sigorta) primleri üniversite tarafından karşılanmaz. Stajını 30 günden daha uzun süre yapmak isteyen öğrencilerin bu durumu iş yerlerine bildirmelerinde yarar vardır.

4. Staj dosyasının son iki sayfasında yer alan UYGULAMA (STAJ) FORMLARININ AÇIKLAMALARI ve RAPOR DOSYASI HAZIRLANMASI SAYFALARINI MUTLAKA DİKKATLİCE OKUYUNUZ..!

5. Staj mülakat sınavına öğrenci, STAJ DOSYASI ve İŞYERİ STAJYER DEĞERLENDİRME ÇİZELGESİ (Staj Dosyasındaki Form–4) yanında olması koşulu ile girebilir.

6. Staj dosyasında okula posta ile ve/veya kapalı zarfta gönderilmesi gereken sayfalar konusunda duyarlı olunması ve belirtilen diğer kurallara uyulması gerekir.


Son Güncelleme : 20 Eylül Perşembe 2018
73